
Kljub vsem zapletom, plesnim, polžem, bramorjem, toči, suši, mrazu … smo člani društva Samooskrbni.net s skupnimi močmi to leto veliko pridelali. Pravimo, s skupnimi močmi, ker je letos zaživela skupinska obdelava njiv na večjih lokacijah, pri izpadu pridelka pa smo našim članom pomagali s sadikami SOS. Tudi presežni pridelki so romali tja, kjer je narava pokazala zobe.
Na vrsti je pospravljanje pridelka, česar se prav tako lotevamo s skupnimi močmi.
Številni naši člani so se že izmojstrili v fermentacijah in pripravi pesta.
Pri zelenjavi raziskujemo, kako se izkaže vlaganje pod tlakom, ki omogoča, da vložimo zelenjavo brez kisa in varno shranimo tudi živalske beljakovine brez zamrzovanja in sušenja.
Zelene ostanke smo se naučili predelati v gnojila in sredstva za varstvo rastlin. Več timov pripravlja svoj lastni bokaši, s katerim fermentira odpadke in si zagotavlja hitra gnojila za rastline. Hrbtenica ne trpi, rastline pa uživajo.
Ste vedeli, da je tudi iz ostankov zelenjave mogoče narediti odličen kis? Pri nas res nič ne gre v nič.
Jesensko trgatev pa bo že tradicionalno spremljala skupna predelava v sokove in gurmanske marmelade. Vsak dan postajamo vse bolj samooskrbni … in brezskrbni. Pridruži se nam!
Preberite tudi:
Kaj bomo jedli jutri?
Vrtnariti pomeni zaupati v prihodnost
Bomo kmalu kupovali samo še gensko spremenjeno hrano?









