
December 2020 – Vonj po kuhanem vinu se običajno širi po zimskih prazničnih ulicah. A četudi ulice letošnjo zimo samevajo, to še ne pomeni, da nam prazniki ne morejo dišati po kuhanem vinu. Še več – imamo priložnost, da si sami pripravimo takšnega, ki bo ne le dober, temveč tudi koristen za naše zdravje.
V kuhanem vinu so že tradicionalno prisotne zimske začimbe, kot so cimet in klinčki ter pomarančna lupinica. Tem lahko dodamo še ingver in kardamom in bomo tako poskrbeli, da se virusi ne bodo mogli lepiti na naše sluznice in da bo tudi naš želodec zavarovan.
Več o tem je v oddaji Zeliščarnica na Radiu Maribor razložila Sanja Lončar in povedala tudi, kako pripraviti kuhano vino “na zalogo”, kakšna je brezalkoholna različica kuhanega vina in kako kuhano vino najbolj zdravo osladimo.
Več o mešanicah začimb za različne jedi in napitke lahko preberete v knjigi Ščepec ustvarjanja.









